Volejte 602 232 109

Prodej zámku Modrá Hůrka / Chateau Blauberg

České Budějovice, Modrá Hůrka

Cena na vyžádání v RK

Dovolujeme si Vám představit exkluzivní a jedinečnou nemovitost, která se nese v duchu historie a majestátnosti.

Nemovitost byla původně panskou tvrzí ze 14. století, přestavěná v roce 1701 na faru a zámek. V roce 2015 – 2017 prošla nemovitost kompletní a rozsáhlou rekonstrukcí. Zámek je nově obnoven s využitím moderních technologií, okna jsou zasklena trojsklem a jeho provoz je plně automatizován. Pro komfort jeho obyvatel je vybaven nejmodernějším vytápěcím systémem švédskými tepelnými čerpadly (IVT) s rozvodem tepla do podlah a výkonných topných těles. Samozřejmostí je i komplexní elektrifikace jak budovy zámku, tak staveb v nádvoří i v prostoru zahrad a malého parku s jezírkem. Voda je dodávána z obecního vodovodu, kanalizace jde do vlastní ekologické čističky odpadních vod. V Areálu zámku nalezneme i vlastní středověkou studnu se spodní vodou.

V přízemí se nachází vstupní hala, salón s krbem, zámecká kuchyně, jídelna, pokoj pro hosty a prostorná koupelna. Sestavu doplňují technologická místnost, sklad a toaleta.

Ze vstupní haly vede schodiště do sklepa, vhodného na ukládání vína, který má celkovou plochu 33 m2. Dále ze vstupní haly ústí renesanční dvouramenné schodiště vedoucí do patra s rozlehlou centrální halou.

Na každé straně zámecké budovy jsou situovány samostatné obytné apartmány, vybavené pohodlnými koupelnami s toaletami, bidety, sprchami, vanou a dvojicemi umyvadel. V každém apartmánu se navíc nachází příprava pro vybudování případné kuchyně.

Z centrální haly v patře vedou dvojité dveře na schodiště do půdního prostoru, kde byl obnoven barokní krov s novou keramickou střešní krytinou. Tato rozlehlá půda představuje velký úložný prostor nebo možnost vestavby dalšího obytného patra. Veškeré inženýrské sítě jsou vytaženy až sem.

Zámek je zcela komfortně zařízen, vytápěn, funkčně a technologicky vybaven včetně 24hodinové ostrahy a je připravený k okamžitému obývání.
Tato exkluzivní nemovitost se prodává včetně veškerého vybavení a zařízení viditelného na fotografiích.

Na mírně svažitém nádvoří jsou situovány další původní budovy, opravené k soudobým potřebám majitelů. Naproti jsou bývalé stáje a kolny, jejichž využití je pro zázemí správce i jako další eventuální možnost pro obytné účely. S touto perspektivou je sem zavedena voda, kanalizace a elektrický proud. Nádvoří ve spodní části areálu je uzavřeno velkou budovou stodoly s bránou uprostřed. Nádvoří na východní straně končí nově obnoveným malým parkem u starého umělého jezírka s relaxační zónou okolo vody.

Celková plocha zámeckého areálu je 3.559 m2 a plocha jezírka činí 401 m2.

Energetická třída D Méně úsporná.

Více informací o prodávané nemovitosti na www.modra-hurka.cz nebo na www.chateaublauberg.cz

Objekt je svým charakterem a výjimečností vhodný jako luxusní reprezentativní rodinné či firemní sídlo s nadstandardní mírou soukromí a klidu.

Prohlídky nabízené nemovitosti pouze pro vážné zájemce.