Volejte 602 232 109
Nemovitost je prodána

Prodej historického domu v centru Třeboně

Jindřichův Hradec, Třeboň

Cena na vyžádání v RK

Nabízíme k prodeji historický dům s komerčním prostorem a bytovou jednotkou ve velmi atraktivní lokalitě v centru města Třeboně v ulici Březanova.

Rodinný dům je o 2 nadzemních podlažích, 1 podzemním podlaží a nevyužívanou půdou o zastavěné ploše 256 m2. Součástí objektu je dvůr o celkové výměře 200 m2. Přístup na dvůr je průjezdem v severní části objektu o šířce 2,2 m.

V přízemí se nachází komerční prostor se skladem a zázemím o velikosti 87 m2, který má samostatný vchod z ulice Březanova, dále průjezd na dvůr, vchod do druhého nadzemního podlaží a suterénu.

Ve druhém nadzemním podlaží je byt o dispozici 2+1 o celkové výměře 66 m2 a vchod na půdu.

V podzemním podlaží se nachází 2 sklepní prostory o celkové výměře 26 m2.
Dům si zachoval v přízemí renesanční dispozici včetně hodnotného průčelí s atikou a podloubím v linii ulice. Cenná je i urbanistická poloha domu, kdy objekt svou dispozicí kopíruje a drží původní městskou gotickou parcelaci v historickém jádru města.

Jihozápadní stranu pozemku lemuje pozdně gotická hradební zeď městského opevnění Třeboně.

Vytápění a ohřev vody v objektu je zajištěno pomocí kotle na tuhá paliva, vytápění komerčního prostoru je zajištěno elektrickými přímotopy. Dům je napojen na elektřinu (220/380 V), voda a kanalizace je obecní.
Průkaz energetické náročnosti budovy nemusí být zpracován, jelikož se jedná o nemovitou kulturní památku.

V případě zájmu o prohlídku či více informací k nemovitosti nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poskytneme potřebné informace a nemovitostí Vás provedeme.