Volejte 602 232 109
Nemovitost je prodána

Prodej domu s ubytováním ve Frýdavě

Český Krumlov, Přední Výtoň

Cena na vyžádání v RK

Exkluzivně nabízíme k prodeji dům v obci Frýdava u Lipenského jezera.

Historická stavba z roku 1853, která původně sloužila jako hájenka, se nachází na samotě obklopená loukami a lesy.

Součástí rozsáhlého domu je 5 bytových jednotek, které je možné provozovat jako ubytovací zařízení s celkovou kapacitou 23 lůžek.

V přízemí hlavního objektu se nachází velmi prostorná bytová jednotka 3+1 o celkové výměře 115 m2, hlavním prostorem je obývací pokoj s krbem, dále dvě větší ložnice, kuchyně se sporákem a kamny, koupelna s toaletou a komora. V obytných místnostech jsou dřevěné podlahy, v kuchyni a koupelně jsou dlažby.
V patře se nacházejí dvě bytové jednotky o dispozicích 2+1 a 2+kk. Bytová jednotka 2+1 má výměru 142 m2 a skládá se z prostorného obývacího pokoje o výměře 108 m2, jehož součástí je krb, dále kuchyně se sporákem, koupelna s vanou a sprchovým koutem a dále samostatná toaleta. Bytová jednotka 2+kk o výměře 64 m2 se skládá z obývacího pokoje, za nímž je kuchyně se sporákem, dále ložnice, koupelna se sprchovým koutem a samostatná toaleta.

V podkroví je bytová jednotka o dispozici 3+kk o výměře 70 m2, skládající se ze dvou ložnic a velké místnosti s prostornou kuchyní se sporákem, dále koupelna s toaletou.

V přízemí objektu se dále nachází samostatná koupelna a sprchový kout, dále kotelna, ve které je umístěn kotel na tuhá paliva a bojler na ohřev vody, za ní je prostorný dřevník přístupný ze zahrady za domem. V levé části přízemí jsou dvě místnosti, které původně sloužily jako maštale a dále v současné době nevyužívaná garáž. V patře nad těmito prostory je byt správce objektu, jehož součástí je velká obytná místnost s kuchyní a jídelním koutem, dále dva pokoje a koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Zastavěná plocha domu je 383m2, celková výměra prodávaných pozemků kolem domu činí 8 706m2. Kolem domu jsou udržované zahrady, před domem je soukromé parkoviště na 8 automobilů, za domem se nachází rybník, který v současné době není funkční.

Vytápění domu je pomocí kotle na tuhá paliva nebo plynové, které zajišťuje nádrž umístěná na pozemku vedle domu. Dům je napojen na septik s přepadem, voda je zajištěna z dvou na sobě nezávislých zdrojů, pomocí vlastního vrtu nebo studánky nad chalupou.

Nemovitosti se nacházejí v čisté přírodě pod známou zříceninou hradu Vítkův kámen a kostelem Sv. Tomáše. Přívoz ve Frýdavě je vzdálen cca 1,5km, obec Přední Výtoň přibližně 5 km. Lipenské jezero se nachází přibližně 300 m od domu a v minulosti zde byla využívána možnost zakotvit loď.

Dům je vhodný k trvalému i k rekreačnímu bydlení případně k podnikání a svojí unikátní polohou zaručuje ničím nerušený odpočinek v krásné a čisté přírodě. Okolí je též ideální pro aktivní odpočinek, cykloturistiku, houbaření, rybaření, v zimním období lyžování atd.