Volejte 602 232 109
Nemovitost je prodána

Prodej chalupy Jiříkovo údolí Červené blato

České Budějovice, Petříkov

5 495 000 Kč s provizí RK

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme k prodeji zajímavou historickou chalupu, která se nachází v bývalé sklářské osadě Jiříkovo Údolí v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Červené Blato, největšího rašeliniště v ČR. Nyní zbyly z celé osady zaniklé kolem 1. světové války pouze 3 budovy, takže mimo těchto nemovitostí se v okolí několika kilometrů nachází jen lesy. Historie prodávaného domu sahá až do přelomu 18. a 19. století, jedná se dům, ve kterém se dlouhodobě nacházela i místní škola, následně po zániku osady zde byla i hájovna. Až do konce 70. let 20. století vedla v blízkosti chalupy pouze šotolinová cesta. K chalupě patří i malá kaplička.

Jedná se o zděný dům se základní dispozicí 3+1 a zastavěné ploše 225 m2, který je obklopen zahradou o výměře přibližně 750 m2. Vpravo od domu se dále rozprostírá krásná louka o výměře 2 079 m2. Tento pozemek je dle platného územního plánu stavební. Na tomto pozemku je možné zřídit a provozovat stavby pro bydlení, rodinné domy, popřípadě celoroční rekreaci vesnického charakteru. Celková plocha všech pozemků včetně zastavěné plochy je 3 060 m2.

Po vstupu do domu se vpravo nachází 2 ložnice a vlevo od vstupu je prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní, kde se nacházejí stylová kachlová kamna.

Na konci chodby je pak dále samostatné WC a koupelna s vanou.

Zadním vstupem z chodby se pak dostaneme na dvorek, ze kterého je vstup do dílny, kde je umístěna keramická pec. Součástí stavení je dále i prostorná stodola. Nad domem se pak nachází půda, kde je možnost další případné výstavby v ještě větším prostoru než nyní obývaná plocha. Krovy nad domem jsou v bezvadném stavu po rekonstrukci.

Na dvorku je pak umístěno posezení s úžasným výhledem do krajiny na nekonečné louky a lesy.

Nemovitost je napojena na vlastní studnu, odpad je řešen septikem.

Vytápění je zajištěno kachlovými kamny, dále kachlovými akumulačními kamny s možností dálkového zapnutí, dvěma krby a popřípadě elektrickými přímotopy.

Nemovitost je nabízena včetně veškerého vybavení, které je uvedeno na fotografiích.

Energetická třída G je uvedena dočasně, vzhledem k novele zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření s energií. Po dodání energetického štítku bude uvedena skutečná energetická třída této nemovitosti.

Jestli Vás nabízená chalupa líbí, neváhejte a zavolejte.

V případě více zájemců upřednostníme zájemce s nejvyšší nabídnutou cenou.

Financování nemovitosti Vám rádi zajistíme.

 Plocha pozemku:  3060 m2 Elektřina:  230/400 V
 Plocha zastavěná:  225 m2 Voda:  Vlastní studna
 Plocha zahrady:  459 m2 Odpad:  Septik
 Dispozice:  3+1 PENB:  „G“ – dočasně uvedená
 Lokalita:  Samota Poznámka:  Prostorná stodola